Co je v dnešní době norma?

Co je v dnešní době norma?


Mnozí z nás se pomocí automobilu dostáváme dennodenně do práce či do školy a připadá nám to jako naprosto normální a přirozená věc. Ovšem musíme si uvědomit, že auto je výdobytek vlastně až úplně moderní společnosti, a ještě před pár desítkami let rozhodně nebylo pravidlem, aby v každé rodině bylo, byť jen jedno auto. Jaký vlastně mohl být život bez auta? Odpověď je až překvapivě jednoduchá. Vlastně byl úplně normální, protože lidé vůbec netušili, že by něco takového mohli mít a že tedy o něco přichází. Velmi často slýcháme, že život byl dříve méně uspěchaný a že jej lidé uměli lépe využít a prožít.

dopravní provoz

Ale zamysleli jsme se někdy nad tím, jestli je to doopravdy pravda. Snad a pravděpodobně ano. Je to právě ten zajímavý paradox, který naši dobu provází. Dá se říci, že všechno to, co se snažíme vymyslet a co chceme inovovat, má být něco, co nám usnadní práci abychom měli více času na sebe a své blízké. Při tom se jedná pouze o vynálezy, které naši dobu zrychlují do nevídaného tempa a to, co postrádáme, je přesně ten důvod, pro který veškeré novodobé vynálezy vznikly, čas. Karel Čapek kdysi prohlásil, že pro správné užití života, ale i pro kreativitu, je velmi potřeba určitá neřest, kterou, obzvlášť v dnešní době, se snažíme potlačovat, obyčejnou lenost.

výuka v autoškole

Ano, právě z lenosti a nedostatku aktivity vznikly jeho nejlepší díla. Je to právě proto, že jen v tyto momenty, jsme doopravdy ve svém životě přítomni a prožíváme to, po čem tak mohutně toužíme a u čeho máme dojem, že se nám toho nedostává. Cítíme to vlastní bytí a život, který nám by dán a který bychom měli prožít, jak nejlépe umíme. Ale abychom se vrátili zpět k autu a řízní. Ze všech těchto filozofických myšlenek se můžeme vrátit zpět k našemu pozemskému životu. Dnes je řízení auta nepostradatelná schopnost a naučit se ji Vám jistě pomůže autoškola Praha Autoškola Holešovice, abyste v dnešním světě mohli úspěšně obstát.