Máte málo místa?

Máte málo místa?


Spousta lidí žije v malém domě, který má opravdu malou zastavěnou plochu. Spousta stavebních parcel už je totiž rozprodaná, a mnohým tak nezbývá než si postavit dům s menší plochou. Aby člověk měl dostatečný komfort i na menší ploše, musí často zvedat dům na patro. Patrové domy jsou oblíbené právě na menších pozemcích, protože jedině tak je možné mít větší užitnou plochu. Tento typ domu má svoje kouzlo, a pokud si dobře navrhnete interiér, může být daleko lepší než přízemní bungalovy.

točité schody

Při navrhování domu je potřeba vycházet z toho, jaký prostor máte k dispozici. Pokud máte menší pozemek, nejspíš vás nemine patrový dům, který ale vůbec nemusí být špatný. Na chození po schodech si zvyknete. Pokud chcete po schodech chodit co nejméně, je vhodné si navrhnout dům tak, abyste měli obývací prostor, kuchyni a jídelnu s koupelnou a wc dole, a ložnice nahoře. Do ložnice totiž nechodíte tak často. Na patrový dům si také zvyknete, ale všechno záleží hlavně na tom, jaké máte schody.

Některé domy mají tu výhodu, že i přes relativně menší podlahovou plochu mají dost velký prostor pro schody. V takovém případě nejste limitováni prostorem a můžete si dovolit vybudovat široké schodiště, které mže být dominantou celého domu. Jestli ale mate méně místa, budete muset udělat takové schody, které zaberou co nejméně prostoru. Ideální jsou točité schody, které ze všech typů schodů zaberou nejméně místa. Dostanete se po nich bez problému nahoru, jenž místě počítat s tím, že prostor okolo nich nevyužijete třeba pro vytvoření úložného prostoru.

moderní schody

I tento typ schodů musí splňovat nějaké požadavky, takže pokud chcete mít došité schodiště které jim bude vyhovovat, raději si je nechte vyrobit. Ať už budete mít doma jakékoliv schody, rozhodně nezapomínejte na zábradlí, které je jedinou součástí venkovního i vnitřního schodiště.