Penziony České Budějovice mají výhodnou polohu v jihočeském regionu

Penziony České Budějovice mají výhodnou polohu v jihočeském regionu


Strategická pozice města

Z hlediska vojenského nelze o žádné strategické pozici hovořit, ale z pohledu návštěvníka tohoto regionu jde skutečně o výhodné postavení, což lze jen stěží říci o jiných větších městech v republice. Strategie spočívá v tom, že doslova všemi směry se lze odtud dostat k zajímavým přírodním úkazům a historickým památkám Jižních Čech.

Začneme-li u severního směru, půjde o Hlubokou nad Vltavou, severovýchodně a východně odtud bychom vám mohli doporučit Nadějskou rybniční soustavu, koryto řeky Lužnice, rybník Rožmberk a město Třeboň.

krajina rybníků

Vydáte-li se na jihovýchod, neměli byste minout Suchdol nad Lužnicí – výchozí bod vodáků pro plavbu po Lužnici, Nové Hrady a vrcholky Novohradských hor. Jih a jihozápad nabízí další zajímavosti, např. Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov, Vyšší Brod, Zlatá Koruna, Dívčí Kámen a přehradu Lipno.

Západním směrem se od Českých Budějovic rozléhá jedno z nejkrásnějších pohoří v České republice Blanský les s nejvyšším vrcholem Kleť, který je zároveň chráněnou krajinnou oblastí.

V kostce jsme tedy nastínili možnosti včetně ubytování v penzionech České Budějovice https://www.penzionurudolfa.cz/, které mohou zapadnout do vašeho programu, jestliže se rozhodnete trávit zde dovolenou, nebo alespoň prodloužený víkend. Prožít tu volné dny rozhodně neznamená, že vás tu bude přepadat nuda, nebo budete obklopeni krajinou nezáživnou, zasaženou průmyslem, smogem a přehnanou lidskou aktivitou, je tomu právě naopak, můžete tu načerpat tolik potřebný klid, trávit více času v přírodě, vyhýbat se velkým koncentracím lidí, což se vám může stát velmi často při cestách do zahraničí.

Hluboká nad Vltavou

Využijte možnosti prostředí, které vám bude připadat malebné, pohostinné a přívětivé, navíc nejste daleko od domova, i když cestujete třeba přes půl republiky. Většina turistů, milovníků cyklistiky a hlavně klidu a pohody vám potvrdí, že Jižní Čechy jsou to pravé místo pro klid v duši a zamyšlení nad skutečným smyslem života.