Pokles tvorby testosteronu nemusí být nic tragického

Pokles tvorby testosteronu nemusí být nic tragického


Muži, kteří jsou lépe informováni o tom, co se odehrává v jejich organismu, a k čemu je potřebný testosteron, mají výhodu v tom, že si snadno poradí sami v případě nějakého problému, například s pohlavními orgány nebo s tvorbou svalové hmoty a fyzické síly, vytrvalosti a výdrže. Testosteron je hormon a spadá do rodiny látek hormonální povahy, které řídí a spolupracují s mnoha dalšími ději v organismu. Patří sem i hormony stresové, například adrenalin a kortizol, produkované kůrou nadledvinek na podněty podvěsku mozkového a hypothalamu. Vzájemná interakce hormonů musí být v rovnováze, a právě hormonální rovnováha udržuje optimální hladinu testosteronu v mužském organismu, a podílí se na jeho správném fungování. Jakmile se rovnováha vykolejí, a tento stav trvá delší dobu, je zle.

posilovací činky

Tehdy je zapotřebí rychle jednat, ale v tomto okamžiku si ne každý ví rady. Pokles tvorby testosteronu se například projeví nechutí na sex a neschopností dosáhnout erekce, a tehdy pak mnozí spěchají objednávat Viagru a její generika. Toto ale není moudrý postup, protože tyto přípravky neodstraňují příčinu problému, ale spíše jeho následky. Zapátrat po příčině je zásadní a tou bývá nejčastěji stres.

cvičení, strava a boj proti stresu

Stres dokáže rozkolísat hormony poměrně značně a nejhorší forma stresu je ta chronická. Jestliže necháte stres válcovat vaše tělo, nedopadne to dobře, proto se mu musíte postavit, likvidovat každý stresor zcela nekompromisně a vypomáhat si můžete například testosteron boostery profesionály https://www.army-nutrition.cz/obchod/, které se řadí do rodiny adaptogenních bylin. Adaptogeny jsou lidstvu známy již několik tisíc let, napomáhají udržet potřebnou hormonální rovnováhu a získat tím kontrolu nad svým životem. Toto však neočekávejte od žádného syntetického preparátu, neboť lidé dosud nedokážou ani zdaleka to, co Bůh, potažmo moudrá příroda.