Práce na homeofficu

Práce na homeofficu


Znáte to… pracujete na homeoffice, můžete si kdykoliv udělat přestávku, dojít si na záchod, nebo vypít kafe. Má home office ale nějaké nevýhody? A jestli ano, tak jaké vlastně? Ne každý má to štěstí pracovat z domova (tedy na zmíněný homeoffice). Ti, co pracují na homeoffice, ale rozhodně nemají pocit, že taková práce by měla jenom výhody. Ale ti, co na homeoffice nepracují, naopak závidí těm, co na něm pracují, že mají tolik volnosti, můžou si vstávat, kdy chtějí a pracovat kdy chtějí. Prostě dokonalý život. Jenže ono to tak vůbec není. Homeoffice s sebou často přináší různé problémy. Pojďme si říct něco o těch nejčastějších.

s

První problém: Dokopat se do práce

Ano, přesně tak. Když chodíte do normální fyzické práce, dokope vás k práci pracovní režim, morálka a zaměstnavatel. Ale kdo vás nakope, když jste doma a popíjíte dobrou kávičku? Říkáte si, dneska se mi nechce pracovat. Práce na homeoffice z domova totiž pro některé lidi může být podstatně těžší než klasická práce z domova, což hodně lidí nechápe. Ale lze to jednoduše takhle vysvětlit.

s

Druhý problém: Koukání do počítače nonstop

Ať už jste copywriter, nebo vyhledáváte informace do tabulek, pracujete s čísly… na práci se musíte soustředit a většina práce z domova vyžaduje koukat se do počítače. A čím více se do něj koukáme, tím více se kazí naše oči. A proto pokud už takovou práci máme a nehodláme ji měnit, měli bychom si pořídit brýle na modré světlo Luxbryle.cz, které pohlcují jas z počítače a telefonu. Je to mnohem lepší, než když pracujete bez nich. U práce na počítači jsou prostě brýle na modré světlo nezbytností. To si ale plno lidí bohužel neuvědomuje. Potom to dopadá většinou tak, že se těmto lidem zkazí zrak a oni jsou strašně udivení, jak je to možné a proč. Tenhle článek by vás mohl inspirovat. Nemyslíte?