Vylepšete svůj betonový plot

Vylepšete svůj betonový plot


Pořizujete si betonový plot a přemýšlíte nad tím, jak vylepšit jeho vzhled? Máme pro vás několik tipů, jak to provést.

Dřevěná nástavba – jestliže položíte na zem pouze jednu nebo dvě vrstvy desek a vytvoříte nízký sokl, horní část oplocení můžete vyplnit dřevěnými vodorovnými latěmi. Dřevo se k betonu poměrně dobře hodí a vznikne tak jednotný celek, který bude po estetické stránce plnit vaše požadavky možná lépe, než kdyby šlo o betonovou hradbu vysokou dva metry. Betonové desky jsou sice na svém povrchu opatřeny ozdobným reliéfem, ale dřevo je přece jen více okrasné.

cihlová zeď

Střídání dvou barev desek – budete-li stavět plot v jedné barvě desek, mohou být mezi nimi poměrně dobře patrné spáry a vznikne tu zajímavý psychologický jev. Jestliže totiž vytvoříte plot v jedné barvě, bude to zdáli budit dojem celistvosti, že jde o konstrukci, oddělenou pouze sloupky, mezi nimiž se nachází jedna velká betonová plocha, ale lidské oko nelze oklamat a to zaregistruje i velmi drobnou spáru mezi jednotlivými deskami, a bude to vypadat tak, že jde sice o jednu velkou plochu mezi sloupky, ovšem rozdělenou na několik dílů. Dojem celistvosti se najednou anuluje a nebude to z estetického hlediska dokonalé. Ovšem pokud budete desky mezi sebou střídat ve dvou barvách, podobně jako na šachovnici, bude tu jasné předem dané vzorování a bude to vypadat přirozeně a hezky. Doporučujeme střídat mezi sebou dvě barvy velmi kontrastní, například červenohnědou a okrovou.

betonový plot

Truhlíky s květinamibetonový plot je v podstatě zeď, a ta sama o sobě není zrovna okrasnou záležitostí. Jestliže ji však doplníte květinami v truhlících či v květináčích nebo ve formě pnoucích rostlin a předsazených okrasných dřevin, získáte tím zajímavé a pohledné řešení, které nemusíte ničím zakrývat a stydět se za něj, jestliže si na návštěvu pozvete vaše známé.