Bez tepelných ztrát

Bez tepelných ztrát


Každý majitel staršího domu určitě ví jaké to je vytápět takový dům. Není to nic jednoduchého, protože starým zdivem uniká spousta tepla. Platíte tak za teplo, které zdmi utíká ven. Logicky to vede ke zvýšení spotřebě, což nikdo v době, kdy se zvyšují ceny za energie, nechce. Zamezit tomu můžete opravdu jen tím, že zateplíte střechu, fasádu a vyměníte okna a dveře. Jinak se budete muset smířit s tím, že vaše zálohy za teplo porostou. A pokud topíte dřevem nebo uhlím, stejně budete muset protopit daleko víc než jste dosud byli zvyklí.

zateplení fasády

Zateplení střechy probíhá tak, že se pod krytinu namontuje vata a nebo nastříhá izolační pěna. Je jen na vás čemu dáte přednost, ale většina lidí v dnešní době volí pěnu. Je to rychlejší a jednodušší. Sami si to ale nejspíš neuděláte, protože na to nebudete mít vybavení. Pokud si budete chtít střechu zateplit sami, můžete zvolit vatu, se kterou je ale složitější manipulace.

Vyměnit okna i dveře by mělo jít ruku v ruce se zateplením fasády. Dbejte na to abyste si vybrali kvalitní firmu, která vyrábí opravdu dobrá okna. Jinak by se mohlo stát že se vám budou okna neustále rosit, v domě se bude držet vlhkost a celý dům vám začne plesnivět. Je důležité se naučit větrat, což každý neumí. Také využívejte servis od výrobce oken a nechávejte si je pravidelně seřídit.

nový dům

Co se týče fasády, můžeme vám nabídnout zateplovací systémy, které se hodí nejen pro samotné domy, ale i pro bytové domy, které také hodně začínají zateplovat za účelem snížení vyúčtování za teplo. Zateplení fasády je vždycky dobrý nápad, ať už se rozhodnete pro polystyren nebo pro vatu. Zateplení domu vládne část lidí i sama, ale je nutné vědět jak na to. V době kdy jsou všem dostupná různá videa i s postupy to nejspíš nebude problém. Musíte ale dodržet postupy, protože jedině tak bude zateplení fungovat jak má.