Nejlepší dekorace z vlastních fotek

Nejlepší dekorace z vlastních fotek


Napadlo vás někdy pověsit si na zeď ve formě dekorace svou vlastní fotku? Tedy máme tím na mysli fotografii vámi zhotovenou, i když to samozřejmě můžete být i vy samotní, kdy vyfotí někdo vás. Vzpomínáte na velmi úspěšný televizní pohádkový seriál Arabela z roku 1980? Petr Majer alias již zesnulý herec Vladimír Dlouhý si tam ve svém studentském pokoji pověsil na zeď obrovský plakát své vyvolené Arabely v životní velikosti, a když jej políbil, Arabela se rázem objevila živá, v jeho přítomnosti.

obraz v rámu

Je to krásná a dojemná milostná scéna, tak proč byste ji nemohli prožít i vy? Samozřejmě nepočítáme s tím, že by se právě vám zjevovala Arabela, ale fotografie bývají skutečně jako živé a můžete v nich mít uloženu vzpomínku na někoho, koho jste milovali, a třeba stále milujete.

fotoobraz na stole

Váš sen vám mohou pomoci uskutečnit fotoobrazy z vlastních fotek. Podmínkou je pouze doložitelné vlastnictví snímků, tedy jinými slovy neměli byste krást fotografie jiných autorů a vydávat je za své. Toto se ale obvykle nestává, zejména u fotografií osob, které máte rádi, protože je většinou pořizujete vy nebo někdo z vašich blízkých.

Vyberte si tedy svou „Arabelu“ a nechte si ji zvěčnit jako obraz, který si umístíte do ložnice, do předsíně, na dveře vestavěné skříně, zkrátka kam chcete, a v jakékoli velikosti. Teoreticky si můžete nalepit fotku i na strop, ostatně kam ji umístíte, je na vás.

Fotografie lze vytisknout v různých provedeních a velikostech, například jako fotoknihu, anebo třeba ve formě plakátu přesně tak, jak to chtěl v seriálu Petr Majer. Jediným omezením je velikost rozlišení snímku, zde se tedy předpokládá, že čím větší rozlišení, tím větší pravděpodobnost, že budete moci nechat zhotovit kvalitní plakát v obří velikosti. A chcete-li se alespoň zkusmo projít průvodcem zhotovení fotoobrazu, můžete to provést s některou fotografií staženou z Internetu, které jsou tu prezentovány zdarma i ve vyšším rozlišení.