Jak by měly vypadat dětské akce

Jak by měly vypadat dětské akce


Mnohé děti se, stejně jako mnozí dospělí, rádi účastní nejrůznějších veřejných akcí. Problém však je, že co baví nás, nemusí bavit či být dokonce vhodné pro naše potomky. Není tedy divu, že se dětské akce Váš kouzelník značně liší od těch pro dospělé. V první řadě je zde fakt, že děti udrží pozornost mnohem kratší dobu. Namísto jedné delší aktivity je tedy potřeba jim nabídnout více kratších. To samozřejmě může být náročnější na organizaci. Navíc, pokud vyžadují určitou tělesnou zdatnost, je potřeba mít na paměti, že zvláště malé děti ještě nemají plně rozvinutou motoriku. Tomu musí pak být vše přizpůsobeno.

i mašinka může být součástí dětské akce

Je také prokázáno, že u dětí vedou jasné barvy v základních odstínech. Rozhodně tedy neuškodí, pokud je místo, kde se ona akce pořádá, takto pestře vyzdobeno. Ano, může to útočit na náš vkus, avšak pamatuje, že je hlavní, aby se tam líbilo dětem. Nutné je samozřejmě také zajistit občerstvení. To musí být výhradně nealkoholické, i když je možné, aby zde byl například stánek s pivem, kde si jej mohou koupit rodiče. Avšak převažovat by měly nealkoholické varianty. Nezbytnou součástí takovýchto akcí je i hudba. I ta by měla být přizpůsobena dětským účastníkům, a to nejen melodií, ale i textem.

k dětským akcím patří i atrakce

Přitom bychom neměli zapomínat, že v dnešní době již i malé děti ovládají základy angličtiny. Rozhodně se tam tedy nehodí pouštět písničku s „dospělým“ textem, byť v angličtině. Pokud organizátor anglicky neumí, je vhodné si nechat od někoho říci, zda je daný song pro děti vhodný. Nepočítejme také, že dítě vydrží několik hodin sedět a například pozorovat představení. Je důležité zvolit kombinaci aktivit odpočinkových a takových, kde si účastníci protáhnou tělo. Tak předejdeme tomu, že by byli buď znudění, nebo po chvilce totálně utahaní. Oba extrémy jsou totiž špatně, zvláště pokud chceme, aby si účastníci odnesli dobrý dojem.