Jak se starat o váš mobilní telefon?

Jak se starat o váš mobilní telefon?


Představa, že máte od své oblíbené značky mobilu nejnovější model každý rok, je velmi lákavá. Ale nový mobil stojí několik tisíc, ty nejnovější mobily stojí i několik desítek korun. Proto pro vás vyjde lépe koupit si skvělý mobil a pak se o něj starat tak, že vám vydrží co nejdéle.

mobil

Dělejte pravidelní aktualizace

Aby váš mobil běžel, co možná nejvíce hladce, je důležité aktualizovat jeho operační systém. Aktualizace netrvají dlouho a mají mnoho výhod, jako jsou například opravy chyb a řešení různých problémů. Takto se může váš telefon zrychlit, zlepšit jeho výkon a prodloužit jeho životnost. Na mobilu si můžete nastavit automatické aktualizace, anebo si mobil aktualizovat, až to pro vás bude vhodné.

Smažte nepotřebné aplikace

Je váš telefon pomalý? Možná za tím stojí málo místa. Telefon má jen omezenou kapacitu uložiště a je důležité zabránit jeho přeplnění. Z telefonu pravidelně mažte aplikace, které již nepoužíváte. Váš telefon bude pak rychlejší a bude spotřebovávat méně baterie.

Čisté porty

Portů má každý telefon několik, jeden minimálně, na dobíjení telefonu. A do něj se mohou často dostat nějaké nečistoty. Prach a špína může bránit jeho správnému fungování. Jednou za čas si vyhraďte pár minut tomu, že vyčistíte porty, buď pomocí vatové tyčinky nebo speciálního štětečku.

mobil

Kryt na mobil

Před rozbitím, poškozením nebo třeba jen poškrábáním telefonu vám může pomoci kryt na telefon. Krytů na telefon existuje obrovské množství, liší se hlavně tím, na jaký jsou uzpůsobeny model, například kryt na kryt na Iphone 7, a také se liší materiálem, provedením a samozřejmě i designem.

Nepřehřejte svůj mobil

Dejte si pozor na přehřátí telefonu. Pokud budete na něm pracovat příliš, může se rychle přehřát. Stejně tak, pokud ho necháte na slunci. To všechno zkracuje jeho životnost. Stejně tak dejte pozor i na nabíjení, nenechávejte nikdy vybít telefon až do nuly.