Stěhujeme se na dlouhou vzdálenost

Stěhujeme se na dlouhou vzdálenost


V životě se někdy stávají situace, které zrovna nepatří k očekávaným. Například se musíte neočekávaně vypořádat se spoluvlastníkem domu, získaného v rámci dědického řízení, a jediné schůdné řešení je prodej. Zkrátka se nemůžete dohodnout žít v domě natrvalo společně, což je například případ dvou sourozenců, kteří již založili vlastní rodiny. Jestliže se dům prodá, a vy pak utržíte potřebný obnos, zaujme vás na opačném konci republiky menší dům nebo byt, a náhle jste v situaci, kdy se stěhujete třeba z Žatce do Opavy. Vzdálenost přibližně pět stovek kilometrů.

krabice na stěhování

Stěhování na jeden zátah – přestěhovat rodinný dům nebo byt na vzdálenost pěti stovek kilometrů není zrovna rozumné provádět s pronajatou dodávkou nebo s vozíkem na tažné zařízení, s nímž byste absolvovali deset jízd. Bylo by to neekonomické a časově nezvladatelné, proto je nutné zorganizovat stěhování na jeden zátah jedním velkým stěhovacím vozem. A právě toto je jasný důvod oslovit stěhovací firmu.

Termín stěhování je závazný – pro stěhovací firmu levného stěhování v Praze je vámi zvolený termín závazný, proto byste se měli snažit nachystat vše tak, abyste stihli zabalit věci do krabic, demontovat nábytek a mít vše na stěhovací den odložené v místě, odkud budou stěhováci vše nakládat do auta. Může se však stát, že vám to časově nebude vycházet, nebo se objeví některé komplikace, a s nimi vám může stěhovací firma vypomáhat. Jedná se například o demontáž nábytku, především velkých a těžkých kusů, kam patří manželské postele, kuchyňské linky, vestavěné skříně na míru a velké nábytkové sestavy v ložnicích a dětských pokojích.

kartonové krabice

Stěhujeme se za každého počasí – stěhovací firma vás přestěhuje i při sněhové kalamitě nebo v letním vedru, počítejte s tím a zařizujte se podle toho. Pokud se vysloveně strefíte do podobné události a extrémních povětrnostních podmínek, měli byste mít vše nachystáno tak, aby vás rozmary počasí nezaskočily.