Jak si upravit domácí oblečení pomocí suchého zipu

Jak si upravit domácí oblečení pomocí suchého zipu


Suchý zip zná asi každý, již několik desítek let nás provází na mnoha místech, a nejčastěji snad v textilním průmyslu. Běžně se s ním setkáte u outdoorových modelů sezónních bund, zejména jarních a zimních, které mají zapínání rukávů důmyslně vyřešené tak, aby vám nepadaly, nesjížděly po hřbetu ruky a zároveň vás nesvíraly, což dovedou zejména silné rukávové gumy. Podobným způsobem si můžete upravit i domácí oblečení, anebo to sportovní, v němž se chystáte na procházku parkem nebo projížďku na kole. Máme tentokrát na mysli tepláky či tříčtvrteční sportovní kalhoty.

dětské botičky

Velkým problémem, pokud to tak můžeme říci, je zapínání tepláků v pase na šňůrku nebo na gumu. Aby guma dostatečně pevně kalhoty přidržela v pase, aniž by vám sjížděly až ke kolenům, anebo naopak aby vás pas neškrtil a vy jste z toho neměli žaludeční vředy, není vůbec snadné odhadnout její přítlak. Se šňůrkou je to podobné, tam přílišné utažení vysloveně vadí, a pokud jej povolíte, kalhoty vám při přenášení nějakého břemene ve dvou rukách začnou padat, vy se budete neustále zastavovat a kalhoty popotahovat vzhůru. Co s tím?

bodlák - suchý zip

Jedno řešení by tu bylo, a sice suchý zip https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/suche-zipy. Docela obyčejný široký pásek suchého zipu našitý v pase vám umožní pružnou redukci utažení pasu přesně podle aktuální potřeby, aniž byste byli závislí na šňůrkách a tlusté gumě. Tento trik máme odkoukaný od některých modelů outdoorového oblečení, jehož zásadou je být v terénu vždy pro jeho nositele maximálně komfortním společníkem. Jinými slovy, co je vám platný módní střih kalhot, když vás škrtí nebo padají, a vy se namísto sledování krás okolní krajiny doslova otravujete s takovou pitomostí, která dokáže pokazit náladu na celý volný víkend.

Nenechme se omezovat nevhodným zapínáním kalhot, tepláků a rukávů mikin a bund, máme tu k dispozici pomocníka, navíc velmi levného, vysloveně za pár korun.