Kdysi družstevní, dneska kolektivní?

Kdysi družstevní, dneska kolektivní?


Ano, pokud máte potřebný základ a ještě další potřebné věci k tomu, můžete si vzít hypotéku. Tím pádem si pak můžete koupit domek, nebo byt. A pokud si koupíte byt v paneláku, je možné, že tento patří někomu jako kdysi patřil družstvu. Ostatně se tak může majitel nazývat klidně i dnes. Pokud jste zaplatili, dostali jste klíče a máte co? No přece byt ne? Ne, byt nemáte. Máte jednotku. Slovní hříčka víme? Takže jsme vlastníci bytové jednotky. A nejsme v tomto domě sami. Je nás tu více. Takže je nutno založit společenství vlastníků jednotek. Dříve družstevní výbor.

dům se spoustou bytů

Toto společenství musí někdo řídit a je také on, kdo bude diskutovat s majitelem o všech problémech a potížích. Také mu bude tlumočit požadavky, například na opravu střechy. Ono je to celé právnickou mluvou drobátko složitější. Podle ní je SVJ osoba. Ta nesmí podnikat, jinak je to v rozporu se stanovami. Ale tím se zde zabývat nebudeme. My se podíváme na to, jak toto společenství hospodaří s penězi. Zde je třeba mít přehled a někdo musí dělat vyúčtování. Kupříkladu: Na fond oprav se za půl roku vybralo dvě stě tisíc. Oprava střechy stojí půl milionu. Tudíž se s ní musí počkat. A oprava musí být pak také vyúčtována a to přesně, tedy mzdy dělníkům, spotřeba materiálu a tak podobně. Což není zrovna jednoduché, takže pokud by to dělal amatér…

dům se spoustou bytů

Je proto dobré mít to pod kontrolou profesionálně a právě proto je zde jiná firma, která to všechno umí a může zařídit. Jen je třeba se s nimi domluvit na detailech, což ovšem nebývá žádný problém. Dostanete se k nim samozřejmě přes internet a to kliknutím na následující odkaz. Účtování SVJ Homepartner.cz je tedy zde a je připraven vám pomoci se vším všudy, co budete potřebovat. Poradí si stejně s fyzickými požadavky, tak i s právnickými. Jen se toho nebojte a klikněte na odkaz.