Nezvaná návštěva ve vašem bytě

Nezvaná návštěva ve vašem bytě


Není škůdce jako škůdce
Blechy jsou jeden z problémů, se kterými se lze u vás doma setkat. Nejčastěji se s nimi setkáte u psa, takže jestli máte psa, musíte ho pravidelně ošetřovat nejen proti blechám, ale také proti klíšťatům. To jsou parazité, které si můžete donést domů z procházky. Stačí jeden jediný neukázněný majitel, který se o psa nestará jak by měl a blechy máte doma. Klíšťat je všude v přírodě plno a bojovat se proti nim dá různými repelenty nejen pro člověka ale i pro psy.

brouk štěnice

Samostatnou kapitolou jsou štěnice, které se k vám domů dostanou v momentě kdy přestanete dbát na úklid a hygienu. Štěnice milují nepořádek, takže se s nimi nejčastěji setkáme tam kde je špína. Všimnete si jich celkem rychle – způsobují drobné kousance, protože doslova člověku i zvířatům pijí krev. Jsou tak malé že je těžké je pouhým okem zahlédnout. Navíc se rády schovávají tam kde byste je asi nehledali, třeba v rámech u postele. Hubeni štěnic https://www.dezimex.cz/dezinsekce/hubeni-stenic/ není jednoduché, protože zbavit se jich lze jen důsledným vyhubením pomocí speciálních postřiků. Specializovaná firma vystříká celý byt a během toho v bytě nesmí nikdo být, aby se jedovatých zplodin nenadýchal. Pak je potřeba vyhodit všechno vybavení a koupit všechno nové.

Štěnice si domů donesete také třeba z návštěvy od někoho o kom víte, že hygieně příliš nedá. Proto je lepší k takovým lidem raději nechodit. Štěnice se množí velice rychle a i když vy máte u sebe doma čisto, stále jsou hrozbou.

postřik chemie

Jedním ze škůdců jsou potravinoví moli, kterých je také problém se zbavit. Jakmile se k vám domů dostanou, už budete mít velký problém najít kde se ubytovali. Milují krupici, hrubou mouku, luštěniny všeho druhu, ale nepohrdnou ani piškoty nebo strouhankou. Napadené potraviny je třeba vyhodit, prostory vydezinfikovat a nejlepší je potraviny přechovávat v dózách s perfektním těsněním.