Koberec jako rozšířená pracovní plocha

Koberec jako rozšířená pracovní plocha


Koberce si lidé na podlahu pořizují z několika důvodů: Za prvé je to celistvá plocha a vypadá to mnohdy lépe, než spáry keramických či kamenných dlaždic, anebo plovoucí podlaha, kde jsou také viditelné konce jednotlivých laminátových bloků. Spojitost povrchu koberce, zvláště pokud je precizně položený, je naprosto dokonalá a působí esteticky příjemným dojmem.

kočka na koberci

Za druhé se po koberci můžeme procházet naboso a na bosá chodidla příjemně hřeje a měkce hladí. To se vám u plovoucí podlahy ani dlažby nepřihodí.

A za třetí právě pro svou měkkost, hebkost a hřejivost si na koberec také rádi sedáme či leháme. Z nejrůznějších důvodů, mezi nimiž to může být i pracovní činnost. Někteří si tu velmi rádi rozloží papírovou mapu, listují v knihách, http://denik-knihy.cz/ pracují na notebooku anebo cvičí. Na koberec lze položit tác s občerstvením a uvařenou kávou a máte kolem sebe dostatek volného místa pro odkládání různých předmětů.

zápisník na koberci

To vše může perfektně fungovat až do určité doby. Dokud je koberec čistý a voňavý.

Koberce vydávaní zvláštní, svérázný odér, který se místností šíří několik dní. Někteří lidé jej mají velmi rádi, protože jim naznačuje, že jde o novou, čistou tkaninu, nepoužitou a neprošlapanou. Po určité době však tato vůně zmizí a začne ji nahrazovat spíše zápach. Do kobercové tkaniny pronikají různé pachy při vaření teplých jídel a zejména tuková složka se zde rozkládá (žlukne) a tento proces provází nepříjemný zápach. A tam, kde se převážně chodí naboso nebo v propocených ponožkách, koberec velmi ochotně přijímá i tyto pachy, takže vám pak po určité době může připomínat nemytá chodidla.

S tím si ovšem poradí stroje na čištění koberců, například dobře recenzovaný Rotovac – systém rotujících kartáčů s podtlakovým odsáváním, které odstraní z povrchu koberců ty nečistoty, které tam zanechal klasický sáčkový vysavač.