Máte staré auto?

Máte staré auto?


Průměrný věk osobních aut je u nás asi 15 let a neustále se zvyšuje. Když se podíváme na parkoviště a do českých garáží, uvidíte že většina aut je starých. Někdo nevidí smysl v tom kupovat si nové auto, když to starší funguje a doveze ho z bodu A do bodu B. Jenže mít staré auto může být bezpečnostním rizikem. Jsou auta, která jsou méně bezpečná, a jsou auta, která jsou bezpečnější. Je jasné že čím novější auto, tím bezpečnější bude. A i přesto si mnoho lidí nechává to staré.

škoda fabia

Druhým, ještě častějším důvodem, jsou finance. Nová auta jsou drahá, a i to nejlevnější stojí stovky tisíc korun. V době kdy zdražují základní životní potřeby, si tak nové auto může dovolit ještě méně lidí. Na jednu stranu se neustále mluví o tom jak není odbyt pro nová auta, ale na druhou stranu se vyrábí spíše auta pro bohatší vrstvy lidí. Je ale nutné si uvědomit že většina lidí by byla ráda, kdyby dosáhli alespoň na nějaké auto.

Mít staré auto sice není ostuda, ale pokud v něm vozíte děti, může to pro ně být v případě kolize fatální. Nová auta mají lepší bezpečnostní zóny, dokážou více tlumit nárazy a mají daleko lepší výsledky v bezpečnostních testech. Nemusíte hned kupovat úplně nové auto, stačí si koupit ojeté auto třeba po první majiteli.

peníze eura

Chcete nové?
Pokud už vaše auto opravdu má nejlepší roky svého života za sebou a už ani neprojde přes technickou kontrolu, je nejlepší si pořídit třeba nové auto na Goldbaking
. Mnoho výrobců poskytuje úvěry na svoje vozy, ale můžete využít i leasing. To je v podstatě pronájem auta přímo od společnosti, která auto vlastní. V měsíční splátce je poplatek za pronájem, pojistky i dálniční známka a případný servis. Leasing byl dříve spíše jen pro podnikatele, ale stále více jej využívají i soukromé osoby, které nechtějí auto kupovat, ale chtějí si ho jen pronajmout třeba na dva roky.