Pro volný čas

Pro volný čas


Na počítačové hry panují rozlišné názory a ať už patříte k těm, kteří je zatracují, nebo k těm kteří jim propadli, pravda bude někde uprostřed. Počítačové hry nám vyplňují volný čas a záleží jen na nás, jaké hry si najdete a jak využijete jejich potenciál k osobnímu rozvoji. Nemusíte hrát s počítačem jenom šachy, ale můžete začít hrát nejrůznější strategické hry, které vás naučí přemýšlet, v podstatě vás naučí i investovat a také vás mohou naučit spolupráci s ostatními hráči. Jedna z takových her je Minecraft.

Minecraft, svět z kostiček, kdo by to neznal, jenže k pořádné hře potřebujete i kvalitní počítač a hosting. Co třeba vyzkoušet hosting Minecraft od firmy Gamerhost? Nabídnou vám vše, co ke hře budete potřebovat a vy se můžete ponořit do virtuálního světa a zvolit si tu pro vás nejvhodnější strategii hry.

Minecraft

Počítačové hry by nám ale neměly tzv. přerůst přes hlavu. Pokud budete kvůli hře odkládat své povinnosti, nebudete se soustředit na práci, ale už budete myslet na to, jak doma rychle usednete k počítači a budete hrát, měli byste zpozornět. Získat závislost na počítačových hrách lze stejně jako závislost na automatech nebo na cigaretách. Ano, není to zdraví nebezpečné, ale rozhodně ani zdraví prospěšné.

minecraft

Můžete mít problémy se spánkem, pravděpodobně budete mít i nedostatek času na spánek a budete mít problémy se soustředěním. Ideální je stanovit si dobu, kterou denně obětujete hře nebo si rovnou dát ve hře na pár dní pauzu. Pokud to nevydržíte, máte problém, který byste měli urychleně řešit s odborníkem. Počítačové hry nám mohou pomoct se rozvíjet. Mohou nás nenásilně vzdělávat, ale i rozvíjet naše logické myšlení či umění strategie. Někdo se může i vybíjet pomocí válečných a bojových her. Dokonce i staří lidé mohou objevit kouzlo počítačových her, i když v jejich případě půjde spíše o karetní hry.