Vyklízení bytu po zemřelém otci

Vyklízení bytu po zemřelém otci


Udržujete hezký vztah s vašimi rodiči, i když žijí odděleně a jsou rozvedeni? Navštěvujete pravidelně matku i otce a zajímáte se o jejich život a potřeby? Pomáháte jim s různými záležitostmi, jako jsou nákupy, práce v domácnosti nebo obstarání nábytku či nových spotřebičů? Toto je velmi chvályhodné a být v kontaktu s vašimi rodiči a příbuznými podporuje pospolitost a dobré mezilidské vztahy.

stará pohovka

Takto to půjde řadu let, až jednoho dne vašeho tatínka odvezou do nemocnice, odkud se domů již nevrátí. Je to smutné a skličující, ale takový už je tu život a teprve po smrti vašich milovaných si uvědomíte, že vám schází jejich přítomnost, ale už to nejde vrátit zpátky. Vaši přátelé vám sice popřejí upřímnou soustrast, jenže to vám moc nepomůže. Dostanete se totiž do situace, kterou musíte urgentně řešit, a sice prodej bytu po zemřelé osobě a hlavně jeho vyklizení.

nábytek v domě

Jestliže se sami nerozhodnete v opuštěném bytě žít, což zpravidla nebývá zvykem, bude jeho prodej to nejlepší, co v této chvíli můžete uskutečnit. Tamní prostředí vám navíc bude tatínka připomínat a můžete z toho mít i traumatické deprese.

A právě z tohoto důvodu bývá rozumnější požádat o vyklízení bytů a nebytových prostor po zemřelých příbuzných profesionály. Ti neměli s nebožtíkem žádný osobní vztah a tím pádem jim nečiní obtíže prostor postupně vyklízet a vynášet ven na ulici předměty, které dotyčná osoba užívala. Vyklizení proběhne bleskurychle a vy si pouze rozmyslete, co chcete zachovat na památku, anebo případně někomu darovat nebo prodat. Jakmile v tom budete mít jasno, předejte vyklízecí firmě klíče a vy sami běžte raději někam na procházku nebo na nákup do obchodního centra.

Vhodné je po dobu vyklízení prostor provádět nějakou činnost, která vás zabaví, abyste na to, co se odehrává ve vyklízených prostorách, nemuseli stále myslet. Pozvěte kamarády na oběd či na večeři, běžte společně do cukrárny, zajděte do bazénu nebo aquaparku, anebo s dětmi do zoologické zahrady.